Laktační poradenství


Každá žena může kojit
a každé miminko chce být kojeno.

... až na výjimečné případy, kdy kojení možné není z vážných zdravotních důvodů.

Všechno, co k bezproblémovému kojení potřebujete, je vám od přírody dáno.

Stačí jen správně porozumět signálům,
dopřát si dostatek trpělivosti
a být spolu. 

Kojení je tekutá láska.

Kojení je jako prodloužené těhotenství.
Během kojení je miminko a maminka opět jedním celkem.
Kojení sytí, hojí, uklidňuje a dodává pocit bezpečí.

Jsem maminkou tří dětí a všechny své děti jsem kojila a nejmenšího stále kojím. 
Jsem přesvědčená, že kojení je jedna z nejpřirozenějších věcí, která s mateřstvím souvisí.

Jsem tu, abych vám pomohla, když vás trápí:

 • Bolest při kojení.
  Přisátí může být bolestivé, zvlášť v počátcích kojení. Bolest by ale nikdy neměla přetrvávat po celou dobu kojení a po chvíli by měla odeznít. Pokud cítíte bolest během celé doby kojení, nebo dokonce i mezi kojením, pak něco není v pořádku. Společně zjistíme, proč vás kojení bolí a uděláme taková opatření, aby i pro vás bylo kojení příjemné.
 • Problémy s přisáváním.
  Slyšíte při kojení mlaskání? Miminko má potíže se přisát? Miminko se často pouští? Pak společně najdeme vhodnější polohu, ve které se vaše miminko správně přisávat a kojení pak bude pohodlné a efektivní.
 • Vaše miminko málo přibírá.
  Najdeme příčiny nízkých váhových přírůstků a podpoříme kojení tak, aby miminko začalo lépe přibývat.
 • Kojíte se silikonovými kloboučky a přejete si kojit bez nich.
  Silikonové kloboučky jsou nadužívanou „pomůckou“ ke kojení hojně používanou v některých porodnicích. Jsou sice zkratkou k přisátí, ale z dlouhodobého hlediska se stávají nepříjemnou součástí kojení. Naštěstí je velká šance na jejich odbourání.
 • Dokrmujete umělým mlékem a přitom byste ráda plně kojila.
  V tomto případě je osobní konzultace opravdu na místě. Je třeba zhodnotit jaký je poměr umělého a mateřského mléka, způsob podání dokrmu a všechny ostatní okolnosti vybalancovat tak, aby jste se dostala k plnému kojení.
 • Nevíte si rady s pláčem vašeho miminka.
  To, že vaše miminko pláče, může mít mnoho příčin. Hlad je jen jednou z nich a rozhodně není tou nejčastější. Ráda vám pomohu porozumět signálům, které vaše miminko dává najevo.
 • Máte pocit, že miminku vaše mléko nestačí.
  Podíváme se na to objektivně. Může to být pravda, může to být „jen“ váš pocit a ten určitě nechci podceňovat. Pokud je to skutečně tak, najdeme způsob, jak tvorbu mléka podpořit a pokud je to opravdu „jen“pocit, pak můžeme využít podpůrnou metodu energetického čtení, díky které najdeme příčinu vašeho přesvědčení a s tou dále můžeme pracovat. (Více o metodě energetického čtení najdete zde: https://janabarrera.cz/konzultace/)

Napište mi, ráda Vás podpořím

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely vyřešení vašeho dotazu. Zásady zpracování osobních údajů

Přeji všem ženám, aby prožívaly kojení v radosti.

Poradenství, které poskytuji je založeno především na mých vlastních zkušenostech a následuje koncept kojení s využitím vrozených reflexů a kontaktního rodičovství. 

Jsem certifikovanou laktační poradkyní Laktační ligy.

Jsem přesvědčená, že jste to právě vy, kdo vašemu miminku nejlépe rozumí. Vždy budu podporovat vaše mateřské kompetence a vaše mateřské sebevědomí. 

Ráda pomohu i Vám

Pokud Vás trápí potíže s kojením, s důvěrou se na mě obraťte.

Telefonicky

Zavolejte mi na tel.: 603 755 515. Krátká telefonická konzultace je ZDARMA!

Osobní konzultace

Osobní podpora je nejúčinnějším řešením. Přijdu za Vámi domů a společně najdeme cestu k bezproblémovému kojení.

Ceník

Využijte příspěvku zdravotní pojišťovny

Zdravotní pojišťovny v rámci preventivních programů přispívají na služby laktačního poradenství

Informujte se u své zdravotní pojišťovny a návštěvu laktační poradkyně si nechte zpětně proplatit.

Vaše zkušenosti

Jani, veliká změna.... Chodime na kyblicek a jsme v pohodě... dnes jsme zvládli úplně na jedničku doktora a já nestresovala, že budu muset kojit v čekárně apod. Mě je vážně krásně, děkuji. Pořád mě naše výjimečné setkání hřeje a jsem ráda, že na něj došlo, protože nám s Vojtíškem nikdo lepší pomoct nemohl Už úzkostně nekoukám na hodinky a nestresuji kdy bych měla a neměla kojit. Prostě kojím, kdy je potřeba a hodně se mi ulevilo. Vidím to i na Vojtíškovi, jak je spokojený Kojeni je pro mne velmi krásná a důležitá záležitost.. Vážně mě překvapilo, že kojení není samozřejmost.

Lucka Hájíčková6/2019

Milá Jani, díky tvé pomoci, psychické podpoře a laskavému přístupu, kojim Plně mou nyní 2 měsíční holčičku. Kojení, které bylo pro mě na začátku bolestivé a nepohodlné , si konečně užívám. Díky tobě jsme odbouraly dokrm, který dali malé v porodnici. Ukázala jsi mi správnou cestu, kontakt kůže na kůži, nošení v satku, bezplenkovou metodu, to vše a mnohem vic s malou spolu děláme a já si plně užívám kontaktniho rodičovství. Lituji jen jednoho, že jsem promeskala těch prvních pět dnů v porodnici a nepozvala jsem si tě už tam. Děkuji ti za tvé cenné rady a zkušenosti, které jsi mi předala, za tvou laskavost a podporu, která mi dávala odvahu v pro mě těžkých chvílích. Díky tobě jsme s malou Terezkou k sobě našly cestu, já důvěru v sebe sama a mé mateřské schopnosti, kterým stačí jen naslouchat a nenechat se zvyklat okolím. Děkuji mnohokrát.

Šárka Wasylyszynovámaminka malé Terezky

S Janou jsem se seznámila na setkání podpůrné skupiny maminek a malých dětí. Kojila jsem tříměsíčního kluka, bohužel s kloboučky a k tomu jsem přikrmovala Nutrilonem po každém kojení. Byla jsem rozhodnutá, že se nebudu pokoušet kloboučky odstranit, protože jsem byla ráda, že vůbec kojím a byla jsem přesvědčená, že kojím právě díky kloboučkům. S Janinou pomocí jsem ale dokázala nakojit svého syna i bez kloboučků. To byl ale teprve první krok.... Následovalo mnoho rad přes FB i osobně. Díky Janě jsem postupně odbourala dokrmování Nutrilonem, překonala jsem bolestivé kojení a zbavila jsem se pocitu, že má mé dítě hlad, protože mám málo mléka. Mohu říct, že právě díky Janě stále kojím už 9 měsíců. Oceňuji kamarádský a velmi individuální přístup.

Martinamaminka malého Míši

Jani, ráda bych Vám moc poděkovala za velmi rychlou, vstřícnou a úžasnou pomoc při mém rozkojení. Po porodu mi bylo sděleno, že budu mít s kojením problém, což se také potvrdilo a musela jsem přikrmovat. Po konzultaci se kojení lepší a věřím, že každým dnem budu moci dát svému synovi více a více svého mléka.

Štěpánkamaminka malého Edy

Napište mi

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely vyřešení vašeho dotazu. Zásady zpracování osobních údajů

Jana Barrera

Tel.: +420 603 755 515
jana@janabarrera.cz

Arnoštovice 40
257 89  Heřmaničky

Jana Barrera

Díky svým třem dětem jsem našla cestu k empatickému vnímání dětské duše a s důvěrou čerpám z napojení na svou intuici.
Pomáhám ženám najít moudrost v jejich srdci, díky které prožijí krásy mateřství podle svých představ.