Jsem maminkou tří dětí a prožila jsem tři zcela odlišné způsoby porodu.
Podporuji ženy v přirozeném porodu po předchozím císařském řezu, v raném poporodním období, v empatickém vnímání dětské duše, kojení a radostném mateřství.

Jsem poradkyní přirozeného kojení.

Můj příběh

Jsem maminkou tří úžasných dětí, partnerkou svému muži, vnučkou, dcerou i sestrou. Žiji v harmonii s přírodou, se kterou jsem v každodenním kontaktu. Žasnu nad moudrostí vesmíru a s úctou přijímám zkušenosti,  které do mého života přicházejí.

Ještě před pár lety jsem žila v Praze, přestože jsem všechny volné dny trávila na venkově.

Toužila jsem po velké lásce a styděla jsem se říct, že to nevyšlo. Nesmírně se mi ulevilo, když jsem později našla odvahu přiznat si, že manželství nefunguje.

S mou úžasnou dcerkou jsme žily samy a já jsem se rozpomínala na sebe samu. Na to, jak ráda mám souvislosti, které do sebe zapadají jako ozubená kolečka hodin a jak mne těší pronikat do hlubin lidské duše. Začala jsem znovu dýchat.

Po několika letech jsem se setkala s mužem, který se stal mým životním partnerem, a s dcerkou jsme se odstěhovaly na venkov.

Mou největší transformační životní zkušeností byly porody mých dětí. 

Prvním porodem jsem splnila sen o „bezbolestném“ porodu mé babičce a mamince. Jejich nehezké porodní zkušenosti a touha po císaři se tak silně zapsaly do mé buněčné paměti, že se moje první dcera skutečně narodila císařským řezem. Třes a nefungující epidurál, bolest řezu, můj křik, halucinace, separace, JIP, inkubátor, úzkost a dlouhé roky, po které jsme si vynahrazovaly „ukradené“ první společné chvíle... 

Druhým porodem jsem poznala, o čem ženy mluví. S naivním přístupem „zvládli to jiní, zvládnu to také“ jsem se stala jen další pacientkou procházející porodnickou mašinérií. Porod byl zahájen Hamiltonovým hmatem bez mého vědomí. Děkuji svému andělu strážnému, že při mně stál,  když mi chtěl vyšetřující lékař provést protržení vaku blan ještě před započetím porodu. Během rychle probíhajícího porodu jsem stihla okusit vše, co je v rozporu s přirozeností.

Tehdy jsem nevěděla, jak je důležité, dobře se na porod připravit.

Znovu jsem zažila pocit selhání z toho, že jsem se nedokázala ozvat a zastat se sama sebe a své malé dcerky. 

V mnoha případech lékaři v dobré víře napáchají spoustu přešlapů, se kterými se později maminka
i miminko musí vyrovnat, aby si životem nenesli raneček  nevyřešených bolístek.

Během třetího těhotenství jsem se napojila sama na sebe a na miminko v bříšku. Ptala jsem se, co a jak si přejeme, co a jak chceme a podle toho jsem také jednala. 

Slíbila jsem si, že už si nenechám diktovat podmínky bez vědomého rozhodnutí.

Porod proběhl v harmonickém souladu mezi mnou a rodícím se miminkem. Žádný spěch,  žádný stres.

Jako třešničku na dortu krásného porodu jsem dostala svou placentu, kterou jsem s nadšením přijala.

Získala jsem zpět ztracenou důvěru ve svou intuici a i ve své tělo. 

Pochopila jsem,  že my ženy jsme od přírody vybaveny schopností porodit vlastními silami a bez vnějších zásahů, pokud je nám to umožněno. A to můžeme do značné míry ovlivnit. Mnoho okolností nás může z naší přirozené cesty odklonit, důležité je najít sebe samu a vrátit se tam, kam skutečně patříme. Každá zkušenost se může stát schůdkem k vlastnímu sebezdokonalování a osobnímu růstu.

Ženské tělo je připravené porodit bez vnějších zásahů, pokud mu to s důvěrou umožníme.

Přeji si šířit poselství o tom,  že schopnost porodit bez vnějších zásahů je nám ženám přirozená a porod může být hluboký a naplňující zážitek jak pro ženu, tak pro rodící se miminko a všechny zúčastněné.

PŘIROZENÝ POROD POPRVÉ

E-book o cestě za přirozeným porodem

Stáhnout e-book

Sledujte stránky PŘIROZENÉ MATEŘSTVÍ na Facebooku